Kiírás
A KOMRAI-HASZNOSI HORGÁSZEGYESÜLET
meghirdeti a
XV. PÜNKÖSDI KUPA
PONTY- ÉS AMURFOGÓ CSAPATVERSENY - t
A verseny helyszíne: KOMRAVÖLGYI-VÍZTÁROZÓ (Mihálygerge)
A verseny ideje: 2021. JÚNIUS 24. 12 00 – tól JÚNIUS 27. 1200 –ig
Résztvevők: maximum 30 csapat, (vízállástól függően) csapatonként 2 fő
5 vagy 6 szektorra osztva (vízállástól függően)
Nevezési díj: Csapatonként 37.000,-Ft
(A nevezési díj két részletből áll: a verseny részvételi díja, és az önköltségi alapon a közösség ellátására összeadott étkezés díja. Az étkezést nem az egyesület biztosítja, hanem a részt vevők önkéntes alapon biztosítják az ellátást (főzést).
Nevezni lehet:
Alkotmány úti horgászboltban (Telek Bálint) személyesen a nevezési díj egyidejű befizetése mellett
Az üzletben egyszerre csak egy vásárló-nevező tartózkodhat, maszk viselése kötelező!
információ telefon: 06-30-116-9335;
Értékelés: Fogott összsúly alapján (azonos súlynál a több fogott darab nyer)
Díjazás: Szektor I. helyezett csapatok (2-2 fő)
Legnagyobb kifogott ponty (1 fő)
Legnagyobb kifogott amur (1 fő)
Nevezés: Egyesületi tagok részére : 2021.06.01 08:00 – tól
Nyílt nevezés 2021.06.03-tól telítődésig, vagy 2021.06.10-ig
A VERSENY NEVEZÉSI RENDJE, HELYSZÍNE, SORSOLÁS:
- Minden csapat 2 főből áll, korra és nemre való tekintet nélkül.
- A nevezés csak a nevezési díj, jelentkezéssel egyidejű befizetése esetén érvényes
- A verseny helyszíne a Komrai Hasznosi HE. horgászati hasznosításában lévő „Komravölgyi Víztározó”
- A tározón belüli horgászhelyek kialakítása a nevezés lezárásáig összegyűjtött információk alapján a verseny szervezőinek hatásköre. A horgászhelyek szakaszainak kijelölése (mely az időjárási viszonyoktól függően megváltozhat) a nyílt nevezési határidő lezárásáig megtörténik. A verseny tervezett szakasza a műút felőli oldal a befolyótól a gátig, és az Egyházasgergei oldal gáti szakasza az első öbölig.
- A nem versenyző horgászok a verseny kezdeti napján 0400 órától a verseny befejező napján 1400 óráig csak a tározó túlsó oldalán, az első öböltől horgászhatnak.
- A csapatok a nevezés sorrendjében kihúzzák a horgászhely számát.
- A korai kezdési időpontra tekintettel elegendő a csapat egyik tagjának jelenléte a sorsoláson.
A PÜNKÖSDI KUPA VERSENYSZABÁLYAI:
- Minden versenyző köteles betartani az éppen hatályban lévő MOHOSZ szabályozást.
- A verseny kezdetét és a befejezést is kettő dudaszó jelzi.
- A verseny ideje alatt csapatonként 4 horgászbot egyidejű használata engedélyezett, botonként 1-1 egyágú horoggal. Horgászni fenekező, úszós, vagy feeder módszerrel lehet. A horgászhelyen bármennyi horgászkészség előkészítve, felcsalizva tárolható, minimum öt méterre a vízszélétől.
- A verseny ideje alatt külső segítség igénybevétele TILOS! Horgászatra csak a felkészülési idő alatt a horgászhelyre bevitt felszerelés és csali használható. Ennek kiegészítése, vagy pótlása a verseny ideje alatt nem megengedett.
- Etetés a verseny ideje alatt végig engedélyezett. A verseny ideje alatt bármilyen etetőanyag (csonti, giliszta, szemes takarmány, etető keverék, bojli, stb.) használható az ésszerűség és a környezetvédelmi normák figyelembe vételével. Az etetésnél a dobócső, a csúzli, a rakéta, a parittya és a katapult használata, valamint minden tisztán fizikai erőn és ügyességen alapuló egyéb módszer engedélyezett; ugyanakkor minden sűrített levegővel, gázzal vagy elektromos árammal működő eszköz használata tilos.
- Minden csapatnak rendelkeznie kell 2 db - legalább 2m hosszú-keretes haltartóval (pontyzsákokkal),
2 db merítő szákkal, 2 db pontymatraccal és fertőtlenítő szerrel a kifogott halak védelme érdekében. A verseny időtartama alatt ezeket szakszerűen használni kötelesek!
- A versenybe minden kifogott, és a mérlegelésig élve tartott ponty és amur mérettől függetlenül beleszámít, más egyéb hal nem. Egyéb hal megtartása azonnali kizárással jár!
- A kifogott halakkal a lehető legkíméletesebb módon kell bánni. A mélyen akadt, vagy nehezen kiszabadítható horgot a halak kímélése érdekében erőszakkal kiszabadítani TILOS! Ilyen esetben a horogelőkét a lehető legrövidebbre el kell vágni! A megmerített halakat a vizes pontymatracra kell fektetni, majd a horogszabadítást és fertőtlenítést követően azonnal a haltartóba kell helyezni.
A kifogott, bármilyen hallal történő durva bánásmód a csapat azonnali kizárását vonja maga után!
- A végeredménybe minden, a verseny lezárását jelző dudaszó megszólalásáig a haltartóba helyezett ponty, és amur beleszámít. A lezárást jelző dudaszó elhangzását követően a megakasztott, vagy éppen kimerített halat azonnal vissza kell engedni a vízbe, az mérlegelésre nem kerülhet.
- Mérlegelés a fogások függvényében, de minden nap legalább reggel, napközben 1 alkalommal és este történik. A mérlegelést követően – a félreértések elkerülése végett – valamennyi kifogott halat a versenyzőknek azonnal vissza kell engedni a vízbe. Az elpusztult, vagy úszásra képtelen hal(ak) súlya a mérlegelés eredményéből dupla súllyal kerül levonásra.
- A mérlegelés eredményét a szomszédos csapat egyik tagja ellenőrizheti és hitelesítheti!
- Horgászni csak a kijelölt szektoron belül lehet. Amennyiben a megakasztott hal a fárasztás során a szomszédos szektorba átúszik, a fárasztás tovább folytatható, de szákolni csak saját szektoron belül szabad.
- A SZOMSZÉDOS SZEKTOROKBAN HORGÁSZÓK ZAVARÁSA (KERESZTBE DOBÁLÁS, HANGOSKODÁS, KULTURÁLATLAN VISELKEDÉS STB) TILOS!
- Sátor felállítása a verseny idejére, a kisorsolt horgászhely határain belül, a vízparttól minimum 5 méter távolságban engedélyezett. Ugyancsak engedélyezett a verseny időtartamára egyéb naptól, esőtől védő szerkezet (sörsátor, napernyő, ponyvasátor) felállítása is.
- Étkezéshez zárt grillező, gázfőző használata engedélyezett, azonban
SZABADTŰZ RAKÁSA TILOS!
- A nevezési díj minden csapat számára magában foglal a pénteki versenynapra fejenként 1-1 adag hideg-élelmiszercsomagot, szombati és vasárnapi versenynapra 1-1 adag meleg ételt, a verseny végére pedig minden induló részére egy-egy adag főtt debrecenit, vagy főtt kolbászt. Az élelem kiosztásának időpontját dudaszó jelzi. A verseny ideje alatt látogató fogadása – a versenyszabályok betartása mellett – megengedett.
- Azért, hogy a legkevesebb szemét keletkezzen, mindenki hozzon magával egy-egy ételhordó szettet, amiben az ételadagját megkaphatja!
- A kijelölt horgászhelyet a verseny ideje alatt csak a természetes szükségletek végzésének időtartamára, ill. élelem kiosztásának idejére lehet elhagyni, de a csapat egy tagjának mindig a számukra kisorsolt horgászhelyen kell maradnia.
- A verseny teljes időtartama alatt versenyiroda működik a Juhász-házban. Ide érkeznek be a fogási eredmények, esetleges panaszok, kifogások, egyéb bejelentések. Ugyancsak itt lehet rendkívüli esetben segítséget kérni (orvosi ellátást igénylő sérülés, nagyméretű /10 kg feletti/, vagy nagyobb mennyiségű /30 kg feletti/ fogás, stb.)
- Bármilyen jellegű személyi sérülést a csapattárs haladéktalanul jelezni köteles a döntnök felé
- A verseny ideje alatt a keletkezett szemetet az erre a célra átadott szemetes zsákba kell helyezni. A horgászhelyen szemetelni, szemetet otthagyni TILOS!
- A verseny ideje alatt keletkezett szemetet mindenki köteles magával elvinni!
- A versenyen résztvevők a verseny ideje alatt 3 kiépített WC-t használhatnak (a Juhász-háznál, a cseresnél, ill. a „Pilinyi-spiccen”). Megkérünk minden résztvevőt, hogy a környező erdőt ilyen célra ne használják.
- A horgászhelyeket az éjszakai horgászat időtartamára jól látható módon, fehér fényű lámpával meg kell világítani.
- Felhívjuk minden versenyző és látogató figyelmét a kulturált viselkedés íratlan szabályainak betartására. Az ezeket megszegő csapat a további versenyzésből kizárható!
- A verseny időtartama alatt az aktuális eredmények a Juhász-ház falán megtekinthetőek, ill. a technikai lehetőségek függvényében az egyesület honlapján rendszeresen frissítésre kerülnek.
- A horgászhelyet bármelyik csapattagnak elhagyni (a természetes szükségletek végzése és az ételosztás kivételével) csak a döntnök tudtával és beleegyezésével lehetséges, kivéve a közvetlenül szomszédos csapatokkal történő kapcsolattartást.
A verseny teljes időtartama alatt az országos horgászrend és helyi horgászrend rendelkezései érvényesek azzal a kiegészítéssel, hogy a kifogott halak a mérlegelésig – kíméletes bánásmód mellett – a haltartó eszközökben eltarthatóak
A versenyszabályokat megsértő horgászt és csapatát a verseny döntnöke a további
versenyzésből kizárja!
A verseny lebonyolítása:
- Gyülekező, regisztráció június 24. 0800 -ig
- Sorszámhúzás, eligazítás 0800 -tól 0830 -ig
- Horgászhelyek kisorsolása 0830 -tól 0900 -ig
- Horgászhelyek elfoglalása, felkészülés a versenyre 0900-tól
- Etetés kezdete (egy dudaszó) 1100-tól
- Verseny kezdete (kettő dudaszó) június 24. 1200
- Verseny zárása (kettő dudaszó) június 27. 1200
- Ezt követően ebéd, eredményhirdetés, díjátadás (1400 óra körül)
Kérjük mindazon sporttársakat, akik a rendezvény színvonalának emeléséhez hozzá kívánnak járulni, felajánlásukat a HE Versenyfelelősénél tegyék meg. (tel.: 06-30-116-9335)
A HE Vezetősége minden nevezőnek eredményes versenyzést kíván!
Salgótarján, 2021. május 26.
Sporttársi üdvözlettel:
KHHE Elnöksége